Naše přírodní kosmetika

Všechny naše masti i balzámy jsou vyrobeny z prvotřídních přírodních olejů, másel a jiných přírodních ingrediencí. Nepoužíváme vodu pro zvětšení objemu mastí, kterých Vám tak stačí pouze malé množství. Jejich tuhá konzistence po kontaktu s teplem rukou povolí, na těle roztaje a vsákne se do kůže. Pokud to s množstvím masti nepřeženete, tak se nemusíte bát ani mastného filmu na kůži.  smile

Masti a balzámky, u kterých jsme to shledali důležité, mají certifikát pro děti od narození. V menu je jednoduše poznáte podle srdíčka.

Všechny naše výrobky jsou svým složením vhodné pro děti, pokud nejsou alergické na některou složku v obsahu masti. Ale nepovažovali jsme za nutné nechat certifikovat pro děti od narození balzámky určené pro zralou pleť dam.  wink
Nemusíte se tedy bát použít pro děti jakýkoli z našich výrobků, mnohé by bylo v podstatě možné označit za jedlé.

Vůně přírodních mastí se může v každé šarži lišit. Je to dáno jejich přírodním charakterem.

Trvanlivost mastí a balzámků je jeden rok, po otevření doporučujeme spotřebovat do šesti měsíců. Je nutné je skladovat mimo sluneční záření při teplotách do 25°C.

 

Výroba přírodní kosmetiky

Tato práce nám přináší mnoho radosti. Každá nová mast, nový produkt, je tak trochu naše dítko, jehož proces zrození chvíli trvá... Od počátečního nápadu k samotnému vystavení do prodeje uběhne někdy i několik měsíců, po které ladíme finální složení.

Naše zásady:

  • Prioritní je pro nás dopad užívání naší kosmetiky na celkové zdraví.
  • Snažíme se o co nejjednodušší složení, protože jsme přesvědčeni o tom, že aby účinná složka byla opravdu účinná, je třeba jí do produktu dát co největší množství. Proto se naše masti zpravidla skládají pouze z několika málo surovin.
  • Suroviny nakupujeme u prověřeného českého dodavatele nejlépe v bio kvalitě.
  • Oleje kupujeme, pokud to jejich charakter dovolí, vždy za studena lisované.
  • Nepoužíváme žádné chemikálie, ropné produkty (vazelína) aj.
  • Naše produkty neobsahují vodu, která by jim dodávala na objemu.
  • Nejmenujeme pouze účinné složky, přičemž bychom Vám tajili část složení. Kompletní složení našich produktů si vždy přečtete u daného výrobku

 

Naše produkty využíváme my, naše rodiny i přátelé. I to je pro nás závazek k tomu, abychom je vyráběli v co nejvyšší kvalitě. A také proto jsou vybrané masti certifikovány pro děti od narození.

Děkujeme Vám za důvěru, kterou v nás vkládáte.